TUROSKHedefi Opel Corsa ile İki Çeker Şampiyonluğu...

2014 sezonunda Türkiye Tırmanma Şampiyonu olan Taner Şengezener çok sevdiği Ralli parkurlarına hızlı bir geri dönüş yaptı. 22 yıllık aktif yarış hayatında 10 kez Türkiye Şampiyonluğu bulunan Şengezener’in bu seneki hedefi Türkiye Ralli İki çeker şampiyonluğu. 2015 Türkiye Ralli Şampiyonasının ilk ayağı olan 11-12 Nisan tarihlerindeki Ege Rallisinde, co pilotu Bora Yılmaz ile birlikte start alacak olan ekip Opel Corsa Super 1600 araçları ile en iddialı ekiplerden biri. İlk yarışın kendi şehirlerinde olmasının avantajını kullanacak olan Taner, bu yıl yeni araçların da katılımıyla iki çeker kupasının çok fazla rekabete sahne olacağını belirtti ve tüm İzmirlileri bu güzel organizasyonu izlemeye davet etti. Geçen sene aynı etaplarda koşulan Tosfed kupası dâhilinde yapılan Atlantis Rallisine deneme araçlı giren ekip genel klasman birinciliğini kazanmıştı.

Opel Türkiye Genel Müdürü Keklik,” Gelişim sürecinde olan Türk Otomobil Sporları açısından Ege Rallisinin önemi göz ardı edilemez. İzmirli oluşumuz bu ralliyi daha anlamlı kılıyor. Türkiye’deki otomobil sporlarına ivme kazanması ve olması gereken yere gelmesinde Ege Rallisi’nin rolü büyük. Sponsoru olduğumuz Taner, 22 yıllık aktif yarış hayatında 10 kez Türkiye Şampiyonluğu ile tanışmış ve gösterdiği başarılı performansıyla dikkatleri üzerine toplamıştır. Taner en son 2014 sezonunda Türkiye Tırmanma Şampiyonu oldu. Ege Rallisinde desteklediğimiz Taner’in hedeflediği birinciliğe ulaşacağına inancım tam”dedi.

11 Nisan 2015 Cumartesi günü saat 13.30’da Forum Bornova AVM’den başlayacak olan Ege Rallisi’nde ekipler Beyler, Efemçukuru etaplarını geçip, çift kalkışlı seyirci etabı olan İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde kozlarını paylaşacaklar.

Bu büyük organizasyonda İki Çekerler içinde favori gösterilen Taner Şengezener Bora Yılmaz ikilisi Yatsan ve Opel Motorsport sponsorluğunda kendi şehirlerinde zaferi hedefliyorlar.