TUROSK


Menderes'te büyük heyecan...

2015 Challenge Finali ve Bayanlar Turnuvası'nın da yarışmacılar direksiyon başındaki yetenekleri kadar, sporcu disiplini ve takım ruhu kriterlerine uygun olarak, juri tarafından değerlendirildiler.

Mart ayında 50 aday arasında yapılan seçmeler sonucunda 3 Mayıs Pazar günü Ege Asal Motor Spor Ralli Merkezi'nde yapılan Challenge finaline katılmaya hak kazanan toplam 20 sporcu adayı mücadele etti. Menderes'teki Ege Asal Motor Spor Ralli Merkezi'nde saat 13:00 de bir araya gelen yarışmacılar sıranın kendilerine gelmesini heyecanla bekledi. Finallerde ilk dördü oluşturan Yaşar Özeren, Selim Karabağ, Doğukan Alkan ve Alper Gencer performansları ve sürüş teknikleri ile göz doldurdu. Challenge da kazanan bu dört aday Ekim ayında yapılacak otokros yarışın da sporcu olarak Ege Asal Metal sponsorluğunda yarışacaklar.

Ege Asal Motor Spor'un kurucusu Mithat Diker yazdığı ''Yolun Yarısında Rallilerde 35 Yıl'' kitabını challenge ve turnuva katılımcılarına imzalayarak hediye etti.

Bayanlar Turnuvası'nda ise yaşanan müthiş mücadele son dakikalara kadar sürdü. Başarılı performanslarıile ile dikkat çeken Aynur Aktar ve Özlem Dalan 20'şer puan Çiğdem Arabacı ile Selin Yalçın da 18'er puan toplayarak turnuva da ilk dört sırayı paylaştı. Turnuvanın üçüncü raundu Eylül ayın da yapılacak.

Fotoğraf Galerisi     2. Turnuva Puanlar     Toplam Puanlar